Příprava stavebního otvoru pro obložkovou zárubeň:


Příprava stavebního otvoru pro rámovou zárubeň:


Otevírání dveří:


Design

Zamyslete se nad výběrem povrchové úpravy. Tradičním přírodním materiálem je dýha, která je však náročnější na ošetřování. Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, je vhodnější zvolit třeba odolný povrch CPL. Atraktivním řešením jsou moderní povrchy.
Volba dekoru je záležitostí osobního vkusu. Doporučujeme zvažovat sladění dveří především s podlahami, nábytkem a barvou stěn.
Důležitý je i výběr prosklení dveří, které může být důležité pro celkovou světelnou pohodu v bytě. I dveře do ložnice či koupelny mohou být prosklené, pokud zvolíte nějakou z matných variant skla. Především rodinám s dětmi doporučujeme pro větší bezpečnost použít kalené nebo lepené bezpečnostní sklo. Prosklení dveří pomáhá osvětlení interiéru. Matné nebo čiré sklo? Variant je bezpočet! Způsob otevírání dveří


Otvíravé (otočné) dveře

Jedná se o klasický typ otevírání, kdy dveřní křídlo visí na jedné straně na pantech a na druhé straně je klika, jejíž pomocí dveře otevřete směrem buď k sobě, nebo od sebe.
V případě zadání otvírání dveří se určuje, zda jsou levé, nebo pravé. Pokud budete měnit stávající dveře a nejste si jisti, jestli jsou to pravé nebo levé dveře, zkuste tento jednoduchý návod:
postavte se tak, abyste viděli panty, tzn., tak, že dveře se teď otevírají směrem k vám. Pokud jsou panty po vaší levé ruce, jedná se o levé dveře, pokud jsou po pravé, jsou to pravé dveře.


Posuvné dveře

elegantní a praktický způsob jak v místnosti ušetřit tolik ceněný prostor

Dveře posuvné do pouzdra

  • Jsou vhodné do novostaveb nebo při rozsáhlejších rekonstrukcích, protože vyžadují větší stavební úpravy.
  • spočívá v tom, že do stěny je zabudováno "stavební pouzdro", do kterého zajíždí dveřní křídlo
  • stavební pouzdra jsou uzpůsobena jak pro sádrokartonové tak i pro zděné příčky
  • pouzdra se liší podle toho, kde jsou umístěna a kolik dveřních křídel do nich zajíždí


Dveře posuvné na stěnu

Tento způsob je stavebně méně náročný, dveřní křídlo se pohybuje po kolejnici, která je připevněná přímo na stěnu. Posuv je možné použít na jednokřídlé i dvoukřídlé dveře a následně je skryt pod garnyž ve stejném dezénu.


Posuvné skládací dveře

Dveřní křídla se pohybují po kolejnici a zároveň se skládají na sebe jednostranně nebo na obě strany dle šíšky dveří.


Povrchy dveří

MDF-dřevovláknitá deska bez povrchové úpravy, lze ji natřít svépomocí, nebo nechat nastříkat u výrobce do požadovaného RAL odstínu Fólie impregnovaný papír v různých dezénech dřevodekorů a barvách RAL, ekonomicky dostupný povrch vhodný pro standardní použití.

CPL laminát- střednětlaký 0,2 mm silný laminát vyniká svojí snadnou údržbou a odolností proti mechanickému poškození. Díky těmto vlastnostem je doporučován do různých interiérů – rodinné domy, byty, ale i kancelářské prostory apod.

3D CPL laminát- nová kolekce dřevodekorů oblíbeních CPL laminátů s výraznou strukturou dřeva. Přinášíme vám nejen nové pěkné dekory dveří a zárubní, ale současně neslevujeme z kvality našich výrobků.

Vysokotlaký laminát 0,8 mm- je laminát odolnější proti mechanickému poškození a oděru se snadnou údržbou. Je doporučován do extrémně zatěžovaných prostor, např. školy, nákupní střediska, zdravotnická a sportovní zařízení, výrobní prostory apod.

Dýha-přírodní klasický materiál v různém plošném sesazení, esteticky zajímavý, ale náročný na údržbu a případné poškození